Başkan'ın Mesajı

Antalya İş Kadınları Derneği, Türkiye’mizin güçlenmesinde kadının mutlak şekilde aktif rol oynamasının gerekliliğine olan inanç ile iş kadınlarının bir araya gelerek, iş dünyasında kadın varlığını güçlendirmek amacıyla 2004 yılında kurulmuştur.

2015 yılı Genel kurul sonrası seçilmiş olduğum başkanlığımda, Yönetim Kurulu’nda yer alan değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte bu dönemde derneğimizi geleceğe taşıyacak değişimleri gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Derneğimiz, bölgemizin ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, iş kadınlarının sorunlarına sahip çıkmak,çağdaş uygarlık hedefi doğrultusunda parlamenter, demokratik, laik, hukuk devleti anlayışı içinde topluma sürekli ışık tutacak ve fayda sağlayacaktır.

Kadının toplum içerisindeki yeri ve önemi azımsanmayacak kadar büyüktür. Kadın, bilgili ve eğitimli bir neslin yetişmesinde en önemli kişidir. Son yıllarda dünya çapında yapılan araştırmalar sonucunda, kadınların eğitimine yapılan yatırımın sosyal anlamda çarpan etkisiyle topluma geri döndüğünü; daha üretken işçiler, daha sağlıklı ve iyi eğitimli aileler ve sonuç olarak refah seviyesi daha yüksek toplumlar yarattığını ortaya koymuştur.

Gelişmekte olan bir ekonomide kadınların da ekonomiye dâhil olmasıyla, girişimci sınıfın genişlemesi, ulusların büyümesini ve küresel ekonominin güçlenmesini sağlamıştır.

Antalya İş Kadınları Derneği olarak,üyelerimizin bilgi birikimi ve deneyimlerini arttırarak hizmet üretmelerini sağlamak amacıyla, yerli ve yabancı meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, eğitim-öğretim kurumları ve üniversiteler ile doğrudan veya dolaylı olarak işbirliği içerisinde her alanda lider kadınlar yaratmak, iş dünyasında kadın varlığını güçlendirmek temel hedefimiz olacaktır.

Kurucu üyesi olduğumuz Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu BAKSİFED ile Burdur ve Isparta’yı kapsayan havzanın kalkınmasına yönelik çalışmalara katılıyoruz.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED bünyesinde de iş dünyasının ulusal ve uluslararası alanda daha aktif rol almasına destek veriyoruz.

Görev dönemimizin önemli konularından biri EXPO 2016 organizasyonu ve 2015 yılı G-20 Liderler zirvesidir.

EXPO 2016 Antalya organizasyonu, Antalya ve Türkiye’nin karşısına çıkan tarihi bir fırsattır. Dünyada yapılan EXPO organizasyonlarına baktığımızda bu organizasyonlar düzenlendikleri kentlerin kimliğine itibar kazandırmışlardır. Bu Antalya için de böyle olacaktır.

Türkiye’nin dönem başkanlığını yapacağı “2015 yılı G-20 Liderler Zirvesi“ ise; devlet ve hükümet başkanları ile delegasyonlar, dünya medyasının Antalya’da buluşmasını ve böylelikle, Antalya ve Türkiye’nin tanıtılmasına katkı sağlayacaktır.

Günümüzde yenilikler ve değişimlerin hızla geliştiği bilgi çağında ise bilgili olan kazanacaktır. En değerli sermayemiz olan insan kaynağımız güçlendirilmeli daha fazla katma değer yaratan iş kadınları desteklenmelidir.

Dernek olarak her zaman kendini geliştiren, üyelerinin görüş ve dileklerine başvuran bir yönetim anlayışı içerisinde, birlik ve beraberlik ruhuyla projelerimizi hayata geçirecek ve Antalya’mıza katkı sağlayacağız. Tüm üyelerimizi ve halen üyemiz olmayan İş Kadınlarını derneğimiz çatısı altında görmek hepimizin arzusudur.

BİZ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Sevgi ve Saygılarımla
Leman Sedef TUNA
ANTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı

twitter

ETKİNLİK TAKVİMİ
< Şubat 2018 >
PzrPztSalÇrşPrşCumCts
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
Kosgeb

halk

Detaylı Bilgi İçin:
www.halkbank.com.tr
Tüm Halkbankası Şubeleri